KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT
Laserový resurfacing pomocí laseru nejnovější generace CO2 SmartXide2
28 února, 2020
Klinika Altos slavila 4. narozeniny
Naše klinika slavila 4. narozeniny
7 března, 2020

Tipy na estetické procedury v létě

Tipy na estetické procedury v létě - klinika Altos

Již brzy přijdou sluneční paprsky a čas k venkovním relaxacím. Všichni víme, že ne všechny estetické zákroky jsou ale v létě vhodné.

Naše tipy vám pomohou k rozhodování se, co je možné bez rizika během sluneční aktivity provádět.

Po celý rok je naše pokožka vystavena množství negativních vlivů. Někdy se k tomu přidá stres, nedostatek vitamínů či náročná práce. Působení ultrafialového záření, vysoké teploty, které jsou zde poslední dobou standardem, mohou nepříznivě ovlivňovat váš vzhled i pokožku. Tomu je možné předcházet správnou životosprávou, nebo vhodnou přípravou na teplou sezonu s estetickou medicínou.

Pojďme si představit několik procedur, které vám mohou pomoci zbavit se nedostatků. Vzhledem ke zvýšené možnosti vzniku hyperpigmentace, snížení ochranné bariéry pokožky, předčasnému stárnutí a nerovnoměrnostem na pokožce, se v letním období nedoporučují některé laserové zákroky na obličeji, chemický peeling či diamantová mikrodermabraze. Pro tyto účely nám slouží letní peeling Exuviance, který lze aplikovat i ve slunečných měsících, a rovněž mnoho jiných procedur s dobrými výsledky.

Musíme si uvědomit, že jakékoli metody spojené s poškozením epidermisu, jsou při aktivním slunci nežádoucí.

Biorevitalizace

V zimě je pokožka náchylnější k větší dehydrataci, než v létě. Aby kůže byla odolnější vůči UV záření, je vhodné podstoupit biorevitalizaci – injekční aplikaci kyseliny hyaluronové, která je v této formě přítomna v gelové podobě. Ve tkáních vydrží ve srovnání s klasickou mezoterapií déle a s výraznějším efektem. Doporučujeme absolvovat 1x za 3 týdny. Tato metoda umožňuje doplnit zásoby vlhkosti v pleti, má antioxidační efekt, pomáhá k vyhlazení vrásek, snižuje riziko hyperpigmentace a efektivně zvyšuje pružnost a hladkost pokožky.
Doporučeno: 14 dnů před sluněním

Botulotoxin

Jistě jste zaznamenali, že v horkých dnech slunce pálí, a pokud nemáte sluneční brýle, mračíte se. To často bývá původcem vrásek, které lze efektivně řešit injekční aplikací botulotoxinu. Objevují se na čele, mezi obočím, kolem očí i rtů. V letních měsících se pak z malých vrásek mohou vytvořit hlubší. Proto nejvhodnějším řešením bude vyhlazení vrásek pomocí botulotoxinu typu A ještě před příchodem slunečných dnů. Aplikací se oslabí svalová aktivita, blokuje se přenos neuromuskulárních impulsů, čímž dochází k uvolnění svalů obličeje. Účinek trvá 3–6 měsíců. Po této době lze kúru opět opakovat.
Doporučeno: 2 týdny před dovolenou, nebo kdykoli během roku

Hyperhidróza

V letních měsících se mnoho z vás snaží řešit problém zvýšeného nebo nadměrného pocení, na které již běžné deodoranty neplatí. Často to je nepříjemné nejen vám, ale i okolí. Účinnou metodou je injekční aplikace botulotoxinu, který umožňuje blokovat přenos impulsů z nervových zakončení, regulujících potní žlázy. Aplikovat lze v podpaží, na ploskách nohou nebo dlaních. Účinek trvá až 10 měsíců a je ho možné opakovat.
Doporučeno: 2 týdny před dovolenou, ale i kdykoli během roku

Plazmalifting

Šetrná metoda za pomoci krevní plazmy umí efektivně chránit pokožku, regenerovat pleť, zesvětlit hyperpigmentaci, vyhladit vrásky, posílit imunitu kůže. Metoda umožňuje aktivovat kmenové buňky kůže, zlepšovat metabolismus, napomáhá k vyrovnání tónu a zlepšení kožního turgoru. Výhodou procedury je, že nezpůsobuje alergie ani nemá nežádoucí účinky.
Doporučeno: týden před opalováním, ale i kdykoli během roku

Ozonová terapie

Účinný způsob, jak bojovat s lokálními tukovými polštářky, striemi a celulitidou. Během procedury se směs ozonu a kyslíku vstřikuje do problémových oblastí těla. Po dosažení tukových buněk molekuly ozonu ničí jejich membrány, podporují přirozenou emulgaci a vylučování tuku. Doporučuje se 10–15 sezení v intervalech 2 týdnů. Kromě toho ozon zlepšuje místní krevní oběh a všechny typy metabolismu, snižuje příznaky celulitidy, viditelnost strií, zlepšuje imunitu, působí jako antioxidant.
Doporučeno: 1,5 měsíce před dovolenou, 3 dny před opalováním

Pressoterapie

V letním období si mnozí klienti stěžují na otoky a těžkost v nohou, i únavu při chůzi. Časté cestování může vést také k poruchám oběhu, lymfatickému přetížení nohou a nepříjemným pocitům. Pomocníkem pro odstranění těchto potíží je pressoterapie, neboli lymfodrenážní kalhoty. Díky této drenáži se z těla odstraní přebytečná tekutina, eliminují se otoky a zlepší se průchod žilního toku. Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje absolvovat deset sezení jednou za 3 dny.
Doporučeno: několik dnů před dovolenou, ale i celoročně

RF-lifting

Radiofrekvenční lifting je vyhledáván pro své několikanásobné blahodárné účinky obličeje i těla. Při ztrátě pružnosti pokožky během zimy, nebo po zhubnutí či porodu, se mohou na těle vytvářet dolíčky, tzv. celulitida, strie, nebo vás mohou trápit otoky. Využití najdeme v radiofrekvenčním liftingu TriActive – nepoškozuje pokožku, stimuluje lokální cirkulaci, aktivuje produkci nového kolagenu a elastinu, napíná napnutá vlákna pojivové tkáně, a snižuje malé tukové polštářky. Efekt vysokofrekvenčního liftingu je v hladké, pružné a tónované pokožce. Bonusem je bezbolestnost zákroku. Doporučujeme projít kúru 6 ošetření.
Doporučeno: kdykoli během roku, nebo týden před opalováním

Laserová epilace

Jedna z nejoblíbenějších metod před létem je laserová epilace. V dnešní moderní době se pro tuto proceduru využívají šetrné a bezpečně přístroje, které odstraňují chloupky bezbolestně, jsou vhodné na všechny fototypy pleti a můžete je absolvovat po celý rok. U nás lze absolvovat epilaci na unikátním laseru Motus Moveo, s kterým si svou proceduru užijete jako masáž. V nabídce máme rovněž LightSheer Duet s vakuovým systémem. Obě metody jsou účinné.
Doporučeno: začít co nejdříve, ale standardně stačí i pár dnů před odjezdem na dovolenou

Víte, že…

Objevila se nová technika zavádění kyseliny hyaluronové přes tenkou kanylu namísto jehly. To minimalizuje počet injekcí a nezanechává na kůži prakticky žádné stopy.

Tip pro vás!

Sluníčko má často za následek zvýšenou aktivitu mazových žláz, hlavně u mastné kůže. To vyžaduje nejen profesionální péči, ale i správné ošetřování doma. Vždy dbejte na správnou očistu pokožky, tonizujte pokožku, přednost dávejte pěně, micelární vodě. Zvláštní pozornost věnujte hydrataci pleti.

Věříme, že jste získali zajímavé informace. Rádi Vás seznámí blíže o všech metodách, objednat se můžete k našim odborníkům, kteří s vámi proberou vhodnost zákroku i možnost kombinace procedur.