KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Endoskopické vypnutí čela

OBJEDNAT SE

Objednávkový formulář

1. Časem podléhají rysy obličeje změnám, souvisejícím s věkem, v důsledku čehož můžete vypadat unaveně, rozzlobeně, rozladěně a také mnohem starší, než ve skutečnosti jste. V první řadě se tyto změny projevují na kůži čela a kolem obočí. Vypnutí kůže na čele nebo vypnutí obočí umožňuje zmenšit čelní vrásky a zmenšit příčné rýhy, které se objevují mezi obočím. Během operace se také vypíná pokleslá linie obočí, což dále zlepšuje vzhled horní třetiny vašeho obličeje. Alternativními procedurami, umožňujícími vypnout kůži na čele, je věčné a endoskopické vypnutí kůže čela.

2. Procesy stárnutí kůže způsobuje řada faktorů, např. poškození slunečním zářením, jehož působením jsou ničena kolagenová a elastinová vlákna. V důsledku toho mění kůže strukturu, ztrácí pružnost a stává se ochablou. Kromě toho se svaly začínají smršťovat, což způsobuje vznik kožních záhybů a vrásek v oblasti obočí a to ho vizuálně zvětšuje. Endoskopické vypnutí kůže čela umožní nadzvednout pokleslou kůži a svaly, jež se podílejí na tvorbě čelních vrásek.

3. Operace endoskopické vypnutí čela se provádí v celkové anestezii pomocí speciálního optického chirurgické zařízení, které se nazývá endoskop. Všechny ostatní chirurgické nástroje se vkládají pod kůži přes malé řezy, provedené podél hranice čelní oblasti a dobře skryté linií růstu vlasů. Chirurg odhrne a oddělí kůži a příslušné svaly od čelní kosti. Malá část svalů, které tvoří obrys čela ke kořenu nosu, bude odstraněna, aby se odstranily již existující čelní vrásky a aby se zabránilo tvorbě nových. Linie obočí se vypíná nahoru a fixuje v nové poloze intradermálními stehy nebo zavedením mezi měkké tkáně speciálních vstřebatelných fixačních přípravků. Řezy jsou uzavřeny stehy. Kolem hlavy může být fixován obvaz. Vnitřní stehy nebo fixační přípravky obvykle zmizí během 9 měsíců poté, co se svaly a vrstva pojivové tkáně, nazývaná fascie, znovu zformují v nové poloze.

4. Po operaci vám může ošetřující lékař doporučit studené obklady a užívání léků od bolesti, je také žádoucí nesklánět hlavu během doby rekonvalescence. Zmenšuje to pooperační modřiny a otoky měkkých tkání. Za normálních okolností mizí modřiny docela rychle a vnější stehy se odstraňují za 7–10 dnů. Je důležité vyhnout se fyzické námaze, jako je zvedání břemen a cvičení, aby se zkrátila doba rekonvalescence. Jizvičky jsou, vzhledem ke svému umístění nad linií růstu vlasů, zcela neznatelné. Musíte vědět, že požadovaného výsledku zákroku bude dosaženo po zcela krátké době po operaci. Operace na vypnutí kůže čela umožňuje úspěšně se vypořádat se záhyby kůže čela, s vráskami a sníženou linií obočí a obnovuje přirozenou mimiku vašeho obličeje, což také bude tím nejlepším výsledkem operace.