KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Masáže

OBJEDNAT SE

Objednávkový formulář

Rekondiční masáže

1Švédská klasická masáž
Švédská klasická masáž

Je to hloubková a silová svalová masáž, uvolňuje ztuhlé klouby a bolestivé, stažené, ochablé či zkrácené svaly, prokrvuje a prohřívá organismus, odčerpává únavu, napětí a křeče.

DOPORUČENÍ:

pravidelně 2–3x měsíčně (opakovat minimálně 5x)
2Sportovní masáž
Sportovní masáž

Působí na hruběji uložené svaly, uvolňuje napětí a odstraňuje jejich ztuhlost, tak pomáhá obnovit přirozenou pružnost těla. Současně zmírňuje psychické napětí a obnovuje duševní rovnováhu.

DOPORUČENÍ:

pravidelně 2–3x měsíčně (opakovat minimálně 5x)

Ceník

DélkaCena
60 min.1 600 Kč
Po domluvě lze absolvovat i masáž delší.

Relaxační masáže

1Masáž Magik Hot Stones (horkými lávovými kameny)
Masáž Magik Hot Stones

Je to masáž hladkými černými lávovými kameny, které jsou vytvořeny z vulkanické lávy (akumulují, drží a dále předávají teplo, mají mimořádně silnou energetickou vibraci, odblokovávají a napomáhají proudění tělesné energie).

 • odstraňuje problémy s páteří a klouby, lečí revmatismus a křeče
 • revitalizuje tělesné orgány a funkce, aktivuje vlastní ozdravné mechanismy organismu, dokáže naladit báječné pocity úlevy a relaxace, dokáže navodit pocit absolutního klidu a uvolnění ještě několik dní po masáži, proto je tak žádaná.

DOPORUČENÍ:

pravidelně 1–3x měsíčně
2Aroma masáž
Aroma masáž

Je to osvěžující smyslová terapie využívající vůní a léčivých účinků aromatických esencí čistých přírodních olejů.

 • zlepšuje krevní oběh, trávení a tělesné funkce
 • navozuje pocit klidu a pohody, léčí tělo mysl jedince.

DOPORUČENÍ:

pravidelně 1–3x měsíčně
3Medová masáž
Medová masáž

Již po velmi dlouhou dobu se med používá jako přírodní antibakteriální prostředek, a to nejenom vnitřně, ale i ve formě masáží. Přírodní léčivá síla medu působí přímo přes kůži na organismus. Detoxikace je dnes velmi důležitá. Během masáže se přes pokožku dostávají živiny z medu do krevního oběhu a zároveň se přes pokožku zad uvolňují toxiny do medu, který se v průběhu masáže mění na šedobílou hmotu, která se následně ze zad stírá. Medová masáž odvádí nežádoucí škodliviny, které se v organismu hromadí z potravin, ovzduší, léků či kouření. Je vhodná také na stehna a hýždě, protože pravidelnou masáží dochází k viditelnému úbytku celulitidy.

Pokožka se hluboko vyživuje a regeneruje. Med rovněž velmi dobře působí na chronickou rýmu a deprese. Má léčivé a relaxační účinky.

 • pomáhá proti stárnutí pleti
 • vyhlazuje a stimuluje pokožku
 • podporuje vyplavování toxinů a škodlivých látek (detoxikuje)
 • stimuluje akupunkturní body
 • pomáhá proti celulitidě
 • velmi dobré účinky proti artróze a revmatickým onemocněním

DOPORUČENÍ:

pravidelně 1–3x měsíčně
4Masáž rukou
Masáž rukou

Masáž dlaní a prstů přináší úlevu po celodenní námaze, uvolňuje ztuhlé ruce, příznivě působí na psychiku, má relaxační účinek.

DOPORUČENÍ:

Doporučujeme kdykoli, když budete potřebovat zharmonizovat nebo zrelaxovat.

5Akupresurní masáž obličej
Akupresurní masáž obličej

Obličejová masáž s použitím akupresurních bodů nastartuje správné prokrvení obličeje, pomáhá k uvolnění mimických svalů, ke zmírnění únavy, zahřívá. Můžete si ji dopřát samostatně nebo spojit s kosmetickou péčí obličeje. Je vhodná pro ženy i muže, díky relaxačním účinkům pro organismus.

DOPORUČENÍ:

1–3x měsíčně

Anticelulitidní masáž

1Anticelulitidní masáž
Anticelulitidní masáž

Jedna z účinných metod prevence i léčby celulitidy. Princip masáže spočívá v urychlení lymfatického oběhu, hloubkovém působení na podkožní tukové buňky, což umožňuje rychlejší vstřebávání tuků, odstranění toxinů z těla a prokrvení. Zlepšení metabolismu je efektivním prostředkem proti celulitidě, zpevňuje pokožku a zeštíhluje.

Ceník

DélkaCena
75 min.1 800 Kč
Po domluvě lze absolvovat i masáž delší.

Masáže víc jak masáž

1Ruční lymfatická masáž

Lymfatický systém patří k jedné z nejsložitějších struktur lidského těla. Nedostatek fyzické aktivity, sedavý způsob života, špatné stravování a mnoho dalších vnějších faktorů jsu příčinou, že náš lymfatický systém stagnuje a lymfa tak nemá možnost proudit odpovídajícím způsobem. To může vést k otokům nejen dolních končetin, ale i migrénám, nadváze a také celulitidě. Pokud i vás některý z těchto problémů trápí, doporučujeme ruční lymfatickou masáž. Tato velmi jemná ruční masáž dokáže nejen ulevit, ale některé potíže účinně odstranit. Často je doporučována ruční lymfatická masáž pro správné proudění lymfy a funkčnosti lymfatického systému i po některých operacích. Základem zdraví a prevence mnoha civilizačních chorob je správně fungující lymfatický systém. Lymfatická masáž pomáhá i na celulitidu. Lékaři doporučují při potížích provádět lymfatickou masáž jednou za týden. Hlavní metodou lymfatické masáže je hlazení a tlak, tedy zcela bezbolestné procedury.

Cílem masáže je zvýšení aktivity lymfatického systému, což má pozitivní vliv na:

 • zlepšení imunitního systému, jelikož funkcí lymfy je odvádět z těla různé odpadní látky z rozkladu buněk, toxiny, přebytečné tekutiny, viry a mikroby,
 • postupně se zbavíte otoků a i jejich opakování,
 • urychlení metabolismu, a také ke snižování a kontrole hmotnosti,
 • na celulitidu, protože odstraňuje mezibuněčné tekutiny (její přebytek je jedním z důvodů pomerančové kůže) a také celkově zlepšuje tonus pleti,
 • postupně se zlepšuje stav pokožky aktivováním syntézy kolagenu a elastinu, odstraněním škodlivých látek a zlepšením výživy,
 • zlepšení stavu u některých druhů onemocnění,
 • masáž má relaxační účinek, zlepší váš emocionální stav a zvýší odolnost organismu proti stresu.

Ceník

DélkaCena
75 min.1 700 Kč
Po domluvě lze absolvovat i masáž delší.
2Psychosomatická masáž

Při psychosomatické masáži vycházíme z faktu, že duše a tělo jsou jako spojité nádoby. Dlouhodobý stres a psychické přetížení organismu se nakonec vždy odrazí v určité části lidského těla a vznikají tak určité tělesné a duševní bloky. Pomocí jemné psychosomatické masáže dochází postupně k jejich odstranění. Psychosomatická masáž je účinná například při depresích, nespavosti a bolestech hlavy, a je také vhodným doplňkem při psychoterapii. Psychosomatickou masáž lze také použít k podpoře léčby při bolestech pohybového aparátu, nebo metabolických poruch.

3Speciální Altos masáž

Cílem speciální Altos masáže je obnovit rovnováhu a harmonii celého těla. Tato masáž má pozitivní vliv v oblasti fyziologické i duševní a dokáže sjednotit a harmonizovat celé tělo. Z fyziologického hlediska pomáhá při potížích kardiovaskulárního, lymfatického a imunitního systému, dále zlepšuje kvalitu kůže, odstraňuje bolest kloubů a šlach, ale také přináší rovnováhu vnitřních orgánů.

4Masáž proti stresu

Potřebujete se zbavit stresu, svalového napětí a získat celkovou pohodu? Pak doporučujeme účinnou antistresovou masáž celého těla. Během této mimořádné masáže se zlepšuje krevní oběh, takže se celému tělu, vnitřním orgánům i pokožce dostává více kyslíku a zlepšuje se tok lymfy v těle. To má blahodárné účinky rovněž na zlepšení trávení a vyplavování toxinů z těla. Uvolníte se a zlepší se i kvalita vašeho spánku. Antistresová masáž uvolní svaly, utiší bolesti a napětí a podporuje hojení drobných zranění těla i mysli, abyste byli zdraví a šťastní.

Ceník

DélkaCena
80 min.1 600 Kč
Po domluvě lze absolvovat i masáž delší.

Co to jsou masáže?

Při masážích dochází k využití tlaku na tkáně a svaly. Jde o formu terapie, která má již dlouhou historii, podle některých zdrojů je dokonce naprosto nejstarší, vůbec první zmínky o masážích jsou doloženy ze starověkého Egypta. Tehdy se používaly k potlačení bolestí. Rozšířily se do řady oblastí, mnoho kultur má vlastní specifické postupy (Indie, Čína).
Dodnes umějí masáže jednak zmírnit bolest pohybového aparátu, a tím ulevit od nepříjemných pocitů, ale také mají blahodárný vliv na psychiku.

Klasická masáž

Jinak se klasické masáži také někdy říká rekondiční, též švédská. Je základem pro většinu ostatních masáží. Na rozdíl od masáže relaxační je silnější. Je to hloubková a silová svalová masáž, která uvolňuje ztuhlé klouby a bolestivé, stažené, ochablé či zkrácené svaly prokrvuje a prohřívá organismus, odčerpává únavu, napětí a křeče.

DOPORUČENÍ:

pravidelně 2–3x měsíčně (opakovat minimálně 5x)

Sportovní masáž

V zásadě má sportovní masáž dvě funkce. Buď sportovce připraví na pohybovou aktivitu, případně se dá využít i po ní, kdy přispěje ke zbavení únavy a k regeneraci. Sportovní masáž na rozdíl od rekondiční je razantnější. Působí na hruběji uložené svaly, uvolňuje napětí a odstraňuje jejich ztuhlost, tak pomáhá obnovit přirozenou pružnost těla. Současně zmírňuje psychické napětí a obnovuje duševní rovnováhu.

DOPORUČENÍ:

pravidelně 2–3x měsíčně (opakovat minimálně 5x)

Breussova masáž

Breussova masáž nese jméno svého tvůrce, rakouského léčitele Rudolfa Breusse. Je velmi jemná, proto se ideálně hodí pro relaxaci, přinese vám uvolnění a zbaví napětí. Je to bezbolestná tlaková masáž meziobratlových plotének a nervu v oblasti páteře. Zbavuje svalových bolestí zad. Zmirňuje svalovou dysbalanci, uvolňuje a regeneruje meziobratlové ploténky. Používá se spolu s tzv. Dornovou metodou.

DOPORUČENÍ:

pravidelně 2–3x měsíčně (opakovat minimálně 5x)

Co je Dornova metoda?

Dornova metoda má jméno podle Dietera Dorna. Není tak zcela jejím zakladatelem, jednoduše si tento způsob ošetření vyzkoušel na vlastní kůži a na základě zkušenosti předal znalosti dále. Je to efektivní, přesná a šetrná vyšetřovací a nápravná manuální terapie, jejíž pomocí lze vrátit obratle a klouby do původní polohy, účinně zbavuje příčiny onemocnění, fyzických a psychických bloků, prokrvuje končetiny, zbavuje otoků a zmírňuje křečové žíly, zpomaluje nepříznivý vývoj skoliózy.

Masáž Magik Hot Stones (horkými lávovými kameny)

Je to masáž hladkými černými lávovými kameny, které jsou vytvořeny z vulkanické lávy. Akumuluji, drží a dále předávají teplo, mají mimořádně silnou energetickou vibraci, odblokovávají a napomáhají proudění tělesné energie.

 • odstraňuje problémy s páteří a klouby, lečí revmatismus a křeče
 • revitalizuje tělesné orgány a funkce, aktivizuje vlastní ozdravné mechanismy organismu
 • dokáže naladit báječné pocity úlevy a relaxace, umí navodit pocit absolutního klidu a uvolnění ještě několik dní po masáži, proto je tak žádaná
DOPORUČENÍ:

pravidelně 1–3x měsíčně

Aroma masáž

Aroma masáž, plným názvem aromaterapeutická masáž, se hodí k ošetření celého těla. Je to osvěžující smyslová terapie využívající vůní a léčivých účinků aromatických esencí čistých přírodních olejů.

 • zlepšuje krevní oběh, trávení a tělesné funkce
 • navozuje pocit klidu a pohody, léčí tělo i mysl jedince.
DOPORUČENÍ:

pravidelně 1–3x měsíčně

Reflexní masáž chodidel

Naše chodidla představují dokonalou mapu celého těla, terapií reflexních zón vytváříme základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí, k obnovení tělesné i duševní rovnováhy.

DOPORUČENÍ:

pravidelně 2-3x měsíčně (opakovat minimálně 5x)

Integrální terapie: Japonská léčebná masáž, která vás vrátí do formy

Integrální terapie je staré japonské umění holistické terapie, které se snaží obnovit sebeuzdravujicí schopnost organismu, čehož dosahuje pomoci jemné manipulaci s vazivovým, svalovým a kosterním systémem. Integrální terapie je masáž celého těla. Postupuje se po meridiánech a stimulují se určité body na těle.

Během Integrální terapie si příliš nepovolíte. Terapeut s vámi opravdu „zacvičí“, nicméně po masáži vám neuvěřitelně uleví. Nohy i ruce vám připadají o polovinu lehčí. Téměř se vznášíte. Také mysl máte mnohem klidnější a to už za ten „tělocvik“ stojí. Integrální terapie v sobě spojuje řadu technik - od diagnostiky pomocí svalových testů přes hloubkové tkáňové masáže, osteopatii až po kraniosakrální terapii. Je to masáž, která „obhospodaří“ celého člověka - kostru, svaly, šlachy, žlázy s vnitřní sekrecí.

CO INTEGRÁLNÍ TERAPIE PŘINESE?
 • detoxikaci organismu, očistu lymfatického systému
 • zlepšení toku krve do unavených svalů
 • nápravu držení těla
 • správný tonus svalů a jejich prokrvení, především po sportovních výkonech
 • zlepšení funkce a stavu životně důležitých tělesných orgánů
 • homeostázu (rovnováhu a uvolnění) kraniosakrálního systému
 • posílí imunitu a nervový systém
 • nastartování samouzdravující schopnosti každého organismu

KDE INTEGRÁLNÍ TERAPIE ZARUČENĚ POMŮŽE?

 • bolest krku – zablokovaná krční páteř
 • zablokovaná ramena, mobilizace lopatek
 • tenisový loket, oštěpařský loket
 • bolest zápěstí – syndrom karpálních tunelů
 • bolesti v kříži – uskřípnutí nervu, blokády této oblasti,
 • potíže s bolestivou menstruací apod.
 • podpora při neplodnosti
 • bolesti v oblasti pánve a hýždí, vystřelující do nohou
 • bolesti v kolenou
 • problémy se správným držením těla
 • harmonizace nervového systému
 • zranění při sportu – problémy s achilovkami, blokace nártních kůstek apod.
 • natažené svaly, vymknutý kotník
DOPORUČENÍ:

Integrální terapie pracuje podle staré filosofie: „Nejvíce ví o své nemoci tělo samo“. Masáž totiž v organismu nastartuje samoléčebné procesy. To znamená, že i několik dní po masáži vaše tělo stále pracuje. Výsledek se znatelně projeví po pravidelných návštěvách v salonu. Tak jako většinu masáží i Integrální terapii by měl člověk zopakovat zhruba pětkrát za sebou. Nejlépe jednou týdně, vzhledem k samoléčbě to častěji ani nemá smysl. Poté je vhodná udržovací kúra – jednou až dvakrát za měsíc.

Lymfatická masáž

Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému. Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá. Za normálních okolností protékají lymfatickým systémem denně zhruba čtyři litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.
Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, případně poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod., se většinou nejprve projevuje obyčejnou únavou nohou, později celého těla, psychickým podrážděním, otékáním nohou, především v oblasti kotníků, hlavně večer a po velké námaze, později otoky v břiše nebo v obličeji, často přisuzovaným otylosti, lymfedémy, otoky očních víček, mízních uzlin, dechovými potížemi bez zřejmé vnější příčiny, sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a v neposlední řadě vznikem nádorových onemocnění.
Celulitida, tzv. pomerančová kůže, trápí většinu žen. Její hlavní příčinou je zanášení těla toxiny a škodlivými látkami, a nedostatečná funkce lymfatického systému, který je hlavně odpovědný za odvod škodlivin z tkání. Často je na vině špatná životospráva a nedostatek pohybu. Lymfatický tok se tak zpomalí. Proto je při léčbě celulitidy důležité především aktivovat lymfu, aby rychleji proudila a odváděla z těla toxické látky. Starým známým doporučením je tedy více se hýbat, upravit stravu, dbát na svůj pitný režim (dva až tři litry tekutin denně) a naordinovat si lymfatické masáže. Když se podaří vše vhodně zkombinovat ještě s nějakými krémy, vzhled pokožky postižené celulitidou se jistě zlepší.
Podle odborníků je lymfatická masáž vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání. To se zpočátku projevuje únavou. Lymfatická masáž vás zbaví pocitu těžkých nohou. Pomáhá také rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy. Aby se dosáhlo nejlepších výsledků a efekt byl vidět, doporučuje se docházet na lymfatickou masáž (lymfodrenáž) alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený počet je deset masáží. Poté by měla následovat jednou měsíčně udržovací kúra.
Lymfatickou masáž provádí vždy erudovaný terapeut.