KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Plastika dolních víček

OBJEDNAT SE

Objednávkový formulář

  • blefaroplastika očních víček před a po v Praze
  • blefaroplastika před a po zákroku 2
  • blefaroplastika vrchních víček před a po zákroku

Co obnáší plastika dolních víček?

Plastika dolních víček vám pomůže k tomu, aby vaše oči zůstaly živé a přirozené. Díky tomu budete působit mnohem mladší a méně unavení. Operace víček neboli blefaroplastika je ideální pro korekci víček horních, dolních, případně obou. Plastika obou víček současně se provádí tehdy, pokud se kůže povoluje stejnoměrně. K efektu stárnutí kůže dochází nejčastěji asi okolo čtyřicátého roku života, ale výjimkou zákroku nejsou ani mladší pacienti.

Následující text bude popisovat blefaroplastiku v oblasti dolního víčka, což umožňuje bojovat s otokem a výskytem váčků pod očima. Pokožka na dolním víčku je velmi tenká. Zejména v oblasti středu oka. Svalová vrstva se nachází přímo pod pokožkou víčka a je oddělena od pojivové tkáně tenkou spojovací membránou, která se jmenuje orbitální septa. Svaly a orbitální septa se s věkem začínají roztahovat a prohýbat. Tkáň se ztracenou elasticitou je náchylná k infiltraci tukovými buňkami, což je příčinou vzniku opuchliny a pak i váčků pod očima. Navíc vznikají změny ve struktuře pokožky. Vlákna kolagenu a elastanu která podporují její tonus, časem ztrácejí své vlastnosti, což vede k poklesu elasticity pokožky a ta je v důsledku ochablá.

Existují dva způsoby operativního odstranění nadbytku tuku v infraorbitální zóně. A to chirurgický přístup z vnější nebo vnitřní strany dolního víčka.

Pojďme se podívat na lifting dolního víčka přes vnější přístup, takzvanou perkutánní dolní blefaroplastiku. Tato varianta se provádí řezem podél vnějšího okraje dolního víčka, někdy zabírá i trochu svalové tkáně.

Operace přes vnitřní přístup neboli transkonjunktivní blefaroplastika předpokládá jeden řez z vnitřní strany dolního víčka přes tenkou blánu pokrývající vnitřní plochu víček – oční spojivku. Tato možnost je vhodná pro operaci u pacientů s výraznějším množstvím infraorbitálního tuku, ale s dostačujícím tonusem tkáně a absencí nadbytků pokožky.

Operace na dolním víčku obvykle probíhá pod celkovou anestezií, tj. během zákroku budete spát. Pod víčka lze instalovat ochranné plastové clony připomínající kontaktní čočky.

Během operace s přístupem z vnější strany přímo pod linie řas na okraji dolního víčka lze namarkovat budoucí sekční linie. Důvodem je zajištění maximální nerozeznatelnosti pooperační jizvy. Chirurg provede řez a mobilizuje svaly dolního víčka. Výsledný muskulokutaneální odstřižek je oddělen od orbitální septy. Operatér jemně otevírá prostor a víčko od oka a dělá malý řez na spojivce, tím odhaluje tři tuková tělíska v oblasti dolního víčka. Jelikož je cílem eliminovat opuchlinu, měly být být odstraněny všechny. Je možné, že se vám nevyhnou pooperační bolestivost, modřiny a otok tkáně. Pro redukci těchto nepříjemných jevů doporučujeme studený obklad a léčiva proti bolesti. Měli byste se vyvarovat fyzické námahy, zvedání závaží nebo cvičení v tělocvičně. Každopádně dostanete kompletní doporučení lékaře, které má za cíl dobu rekonvalescence maximálně zkrátit. Stehy se obvykle odstraňují druhý nebo třetí den po operaci a aplikujeme lepicí pásky za účelem nenápadnosti švů. Měli byste také vědět, že modřiny pod očima obvykle mizí teprve po sedmi až čtrnácti dnech. Blefaroplastika nezastavuje stárnutí oči, ale pomůže redukovat otoky a vačky pod očima. Pozitivní výsledky této operace jsou dlouhodobé, plastika dolních víček vás zbaví nevzhledných „pytlů” a vaše oči budou působit zářivě a odpočinutě. Po tom jste vždy toužili, že?

Plastika víček

  • Korekce horních víček - 13 500 Kč 9 500 Kč
  • Korekce dolních víček - 14 500 Kč 11 500 Kč
  • Korekce horních a dolních víček - 24 000 Kč 20 000 Kč