KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Plastika horních víček

OBJEDNAT SE

Objednávkový formulář

  • blefaroplastika očních víček před a po v Praze
  • blefaroplastika před a po zákroku 2
  • blefaroplastika vrchních víček před a po zákroku

K čemu slouží plastika horních víček?

Vzhledem k tomu, že oči patří k dominantní části obličeje, plastika horních víček zásadním způsobem promění váš výraz i to, jak budete působit na své okolí. Z pohledu lze vyčíst širokou škálu emocí, například smutek, ale také únavu. Změny související s věkem, dědičností, typem pleti a dalšími faktory, jako je například traumatizující působení slunečního záření, mohou způsobit ptózu a povolení kůže očních víček. Oteklé oči s těžkými víčky zapříčiní, že budete vypadat unavení a také vám přidají na věku.

Operace víček čili blefaroplastika se dělá zvlášť u horního nebo spodního víčka nebo ji lze vykonat najednou u obou. Na základě vašeho individuálního přání může chirurg provést také vypnutí obočí, což navíc nadzvedne horní víčko. Blefaroplastika horního víčka bojuje s těžkými převislými horními víčky. Kůže horního víčka je tenčí než kdekoliv jinde. Vrstva svalů je pod blánou nazvanou očnicová přepážka. Svaly a očnicová přepážka s věkem ztrácejí svou pružnost a svěsí se. Tuková tkáň se naopak zvedá proti pokrčeným svalům, což je důvod, proč vzniká otok a kůže poklesne. Kromě toho dochází ke změnám ve struktuře samotné kůže. Kolagenová a elastinová vlákna, která podpírají kůži, se začínají časem rozpadat, což způsobuje snížení elasticity kůže a činí ji ochablou. S věkem začne klesat i obočí, což také přispívá k poklesu horního víčka.

Plastika horního víčka zahrnuje především odstranění přebytečné kůže a svalové tkáně. Provádí se pro zlepšení kontur víčka.
Oblast zákroku se rozkreslí pro plánované řezy, aby si lékař mohl být jistý, že linie řezu přesně sleduje přirozený obrys víčka; pooperační jizva tím bude prakticky neviditelná.
Chirurg vede řez v záhybu horního víčka a pečlivě odstraní přebytečnou kůži. Pokud je to nutné, lze odstranit i část svalové tkáně. Poté může chirurg odstranit tukové útvary kruhovité oblasti, což sníží otok očí. Na konci procedury řez sešije pomocí stehů.
Po každé operaci existuje riziko drobných komplikací v podobě bolesti, modřin a otoku měkkých tkání. Aby byly minimalizovány nepříjemné pocity, lékař doporučí studené obklady a užívání léků proti bolesti. Je zapotřebí se vyvarovat fyzické námaze, jako je zvedání břemen nebo cvičení v posilovně. To vše bude napsáno v doporučení lékaře proto, abychom vám umožnili maximálně zkrátit období rekonvalescence. Stehy obvykle odstraňujeme druhý až třetí den po operaci a aplikujeme náplasti tak, aby byl steh co nejméně viditelný. Je nezbytné si rovněž uvědomit, že po dobu regenerace mohou být kolem očí modřiny. Po sedmi dnech zpravidla opadne otok, během následujícího týdne je možná plná zátěž. V průběhu několika měsíců dojde také k zesvětlení jizev.

Blefaroplastika nezastaví stárnutí vašich očí, ale pomůže snížit jejich otok a odstranit nežádoucí váčky pod očima. Její výsledek je viditelný dlouhodobě, samozřejmě záleží individuálně na každém pacientovi. Plastika horních víček se dá také opakovat. Absolvují ji nejčastěji osoby mezi 40. a 50. rokem věku, výjimečně mladší jedinci. Horní hranice pro ni není stanovena. Jediný limit představuje váš celkový zdravotní stav. Po zákroku budou vaše oči vypadat jasně a odpočinutě. Mnoho lidí navíc na operační sál nezavedou pouze estetické důvody, ale také problémy se zrakem.

Plastika víček

  • Korekce horních víček - 13 500 Kč 9 500 Kč
  • Korekce dolních víček - 14 500 Kč 11 500 Kč
  • Korekce horních a dolních víček - 24 000 Kč 20 000 Kč