KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Laserová epilace s použitím zařízení Motus AX Moveo

OBJEDNAT SE

Objednávkový formulář

Ve srovnání s tradičními metodami odstranění nežádoucího ochlupení (waxing, holení, chemická depilace, elektroepilace) je laserová epilace považována za nejúčinnější.

Kdy použít alexandritový laser?

  • ideální pro Evropany (typ pleti I–VI: východoevropský, skandinávský, středomořský a asijský
  • nejlépe se odstraňují tmavé, tuhé chloupky, například, na nohou, v oblasti třísel, podpaží, atd.
  • není žádoucí porušení hormonální hladiny, jelikož v tomto případě se růst vlasů/chloupků obnoví

Princip činnosti alexandritového laseru

Působení laseru je založeno na principu selektivní fototermolýzy. Světelná vlna se vstřebává specifickým vlasovým pigmentem – melaninem. Při přeměně světelné energie na tepelnou dochází k nahřátí vlasového folikulu. Vlivem vysoké teploty se ničí okolní buňky matrixu (růstová oblast vlasu) a cévky, které zásobují vlasový folikul. Zbytky tepla se šíří do okolních tkání, ale negativní vliv na ně nemají.

Melanin v maximálním množství vyplňuje folikuly ve fázi anagenu – právě v té době je laserová epilace nejefektivnější. Ve skutečnosti se vše děje tak, že vlasy/chloupky nerostou synchronně, proto na určitém místě kůže některé vlasy/chloupky jsou ve fázi růstu a jiné ve fázi klidu. Odumírají jen ty první.

Na základě vědeckých studií je obvykle ve fázi anagenu pouze 20–30 % vlasů/chloupků, výjimkou je horní ret, kde rostoucí chloupky dosahují až 65 % . To je důvodem proč je pro dosažení maximálního účinku třeba zákrok opakovat několikrát s odstupem 4-6 týdnů.

  • Laserová epilace
  • Laserová epilace
  • Laserová epilace
  • Laserová epilace

Laserová epilace

Jde o moderní metodu vhodnou k odstranění nežádoucích chloupků. Lze ji použít na všech částech těla včetně intimních partií. Nežádoucí ochlupení je dnes poměrně častý problém, který má řešení - bezbolestná laserová metoda Motus Moveo patří k nejvyhledávanějším procedurám, které vás zbaví chloupků na celém těle. V kombinaci s přístrojem Light Sheer jde o jedinečnou kombinaci dvou laserů různých délek. Stačí jen vyzkoušet.

Co znamená depilace

Depilace znamená odstranění chloupků z povrchu pokožky. To znamená třeba běžné holení, které můžete snadno provádět i sami doma.

A co obnáší naproti tomu epilace

Epilace ničí chloupky i s vlasovými kořínky. To přináší jednu zásadní výhodu: efekt odstranění chloupků za pomoci epilace je dlouhodobý, přiblížili jsme se díky ní zatím nejvíce ke kýžené trvalé eliminaci ochlupení. Existují různé metody (fotoepilace, laserová epilace atd.) a zpravidla za touto procedurou budete muset vyrazit do specializovaného zařízení.

Epilace lýtek

Epilace lýtek patří k těm nejžádanějším (spolu s epilací třísel). Díky ní můžete konečně odložit žiletky a užívat si nádherně hladké nohy. Zpravidla patří epilace laserem v těchto partiích rovněž mezi nejúčinnější, ač i v tomto případě platí, že lepších výsledků dosahujeme na tmavších chloupcích a efekt je individuální, nelze ho zcela odhadnout dopředu. Lýtka jsou současně nejméně citlivá, takže pokud váháte, zda celý proces vydržíte, můžete začít právě s nimi, než se vrhnete třeba na likvidaci chloupků na obličeji.

Epilace třísel a intimních partií

Z tohoto zákroku není třeba mít obavy, epilace je hodnocena jako bezbolestná a platí to i pro citlivou oblast třísel a intimních partií.

Epilace obličeje

Citlivá pokožka na obličeji má svá specifika, na která bychom při epilaci měli brát ohled. Zvláštní péči jí věnujte bezprostředně po ošetření. Zároveň je zde možné zkrátit interval mezi jednotlivými opakováními (asi dva týdny). Současně je vhodné pro skutečně dokonalý výsledek absolvovat více návštěv, ačkoli nutno upozornit, že efekt epilace laserem není trvalý. Vydrží ale několik let. Lze takto odstranit například chloupky nad horním rtem.

Epilace nohou

Epilace laserem se hodí i k ošetření celých nohou, jen pak musíte počítat s tím, že zákrok potrvá o něco déle (a stane se finančně náročnějším), nicméně i tak se nemusíte obávat bolesti. Laser vám ušetří čas i finance, rozloučit se budete moci s výdaji za žiletky nebo vosky. Existují metody, které vám budou slibovat likvidaci chloupků levně, nicméně se značně nejistými výsledky. Epilace tak zatím zůstává nejmodernější metodou, která umožní mít hladké nohy po dlouhou dobu.

Epilace podpaží

Epilace podpaží je velmi dobře snášena, zpravidla se neobjevují vážnější komplikace, po ošetření může však dojít u citlivějších jedinců k mírnému začervenání a pálení. Rovněž není vnímána jako výrazněji bolestivá.

Kdo laserovou epilaci podstoupit nemůže?

Pokud si nejste jisti, zda je pro vás laserová epilace vhodná, můžete nás navštívit osobně v Praze a vyzkoušet si malý test. Vždy však je nutné se objednat.
Obecně můžeme říci, že podstoupit laserovou epilaci mohou jak ženy, tak muži. Nevhodná je pro osoby nemocné cukrovkou, pro pacienty s epilepsií a také pro ty, kteří užívají léky na ředění krve. Nemůžete ji podstoupit ani tehdy, pokud máte v těle například kardiostimulátor. Nevhodné je aplikovat postup přímo na tetování (a rovněž na permanentní make-up), mateřská znaménka atd. Omezení se týká také žen v období těhotenství. Po zákroku byste měli používat přípravky s vysokým ochranným faktorem. Holit před zákrokem se běžně smíte, chloupky pouze není vhodné vytrhávat.

Také by vás mohlo zajímat:
Laserová epilace na přístroji LightSheer DUET
Kombinace laserů
Videa epilace

Ceny laserové epilace jsou orientační, závislé na množství a typu ochlupení a lokalitě.

Oblast1 epilaceBalíček 3 epilací
horní ret1 090 Kč2 900 Kč
brada1 650 Kč4 500 Kč
celý obličej4 200 Kč11 800 Kč
tváře2 800 Kč7 900 Kč
ušní boltce1 500 Kč4 000 Kč
oblast vousů4 200 Kč11 800 Kč
hrudník6 700 Kč18 700 Kč
okolí bradavek1 650 Kč
celé břicho a hruď8 700 Kč24 500 Kč
podpaží2 900 Kč8 100 Kč
horní polovina zad a ramena5 700 Kč16 500 Kč
celá záda8 700 Kč24 500 Kč
horní končetiny7 850 Kč22 500 Kč
předloktí4 200 Kč11 800 Kč
hřbety rukou2 450 Kč6 800 Kč
předloktí vč. hřbetů rukou5 700 Kč16 100 Kč
středová čára pod pupkem1 300 Kč3 300 Kč
třísla2 450 Kč6 800 Kč
brazilská epilace
(třísla + intimní partie)
4 700 Kč13 200 Kč
dolní končetiny (stehna, kolena, lýtka, nárty, prsty)9 800 Kč26 400 Kč
stehna7 000 Kč19 500 Kč
lýtka6 150 Kč17 500 Kč
hýždě6 150 Kč17 500 Kč