KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Biostimulační laser

Biostimulační laser má terapeutický účinek vhodný k hojení a regeneraci tkání. Regenerační účinky biostimulačního laseru jsou v estetické dermatologii široce využívány.

Monochromatické a koherentní světlo laseru zvyšuje metabolizmus tkáně, podporuje novostavbu cév a průtok krve. Snižuje se svalové napětí, které je jednou z příčin tvorby vrásek. Regenerace buněk se projevuje celkovým omlazením pleti.

Laserové hydratační, regenerační a čisticí pleťové masky tvoří speciální gely s obsahem účinných látek, které v kombinaci s biostimulačním laserem mnohonásobně zesílí svůj účinek.

Hloubka průniku laserového paprsku je do 2 cm, a tak lze výrazně ovlivňovat podkožní struktury. Laserová energie je ve tkáni absorbována prostřednictvím cytochromatických buněk. V mitochondriálním aparátu světlo dodává energii jednotlivým buňkám. Zároveň při průchodu laserového paprsku dochází k okysličení tkáně, zvýšení látkové výměny buněk a jejich následné novotvorbě. Tyto pochody pak aktivují ve tkáni makrofágy, odpovědné za pohlcování škodlivin a hojivé procesy, zvyšují aktivitu fibroblastů - vazivových buněk podporujících syntézu kolagenu ve tkáni, a vyvolávají zvýšené vyplavování specifických enzymů.

Nejčastější aplikace biostimulačního laseru je k okamžitému zklidnění pleti po laserovém zákroku, k regeneraci pleti po nepřiměřeném slunění, zlepšení stavu jizev, zklidnění projevů akné a jiných zánětlivých procesů (např. při oparu), k urychlení vstřebání hematomů apod.

Kontakt gelu s povrchem pleti spolu s tepelnou energií laseru vytvoří tzv. miniskleníkový efekt, který podporuje metabolizmus a regeneraci pleti. Fototerapie – kombinace účinné látky a energie laseru – dle obsahu účinné látky navodí regeneraci pleti, její zklidnění, má výrazný antioxidační efekt. Protiaknózní laserová gelová maska intenzivně okysličuje a dezinfikuje pokožku, stahuje póry a potlačuje tvorbu mazu. Laserové gelové masky s obsahem kyseliny hyaluronové hydratují a zpevňují ochablou pokožku a redukují drobné mimické vrásky.