KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Vypnutí obličeje – facelifting

OBJEDNAT SE

Objednávkový formulář

Co je vypnutí obličeje neboli facelifting?

Vypnutí obličeje nebo také facelifting řeší známky stárnutí obličeje a krku, které mohou být způsobeny například dědičností, typem pleti, působením slunečního záření nebo vaším životním stylem. Pokud vás znepokojují četné hluboké vrásky, povolování měkkých tkání podél kontury dolní čelisti, těžká víčka nebo ochablá kůže a také přebytečné tukové polštářky na bradě a krku, může vám pomoci právě tento druh operace. Celkové vypnutí obličeje je soubor činností, prováděných v různých částech obličeje. Ne všichni pacienti potřebují celý komplex; pokud je však nutná rekonstrukce obličejové části, může operace zahrnout i doplňkové procedury.
Obvykle je během liftingu obličeje provedeno vypnutí spodní a střední části, vypnutí kůže čela a pokud je to nutné, také chirurgický zákrok v oblasti očních víček. Operující lékař vám pomůže vybrat optimální komplex chirurgických zákroků, který umožní dosáhnout požadovaného výsledku a vysvětlí vám podrobnosti operace.
Vypnutí kůže čela se také někdy nazývá vypnutím obočí. Jeho cílem je odstranění vznikajících příčných vrásek a zmenšení záhybů, které vznikají mezi obočím. Při této proceduře se pokleslá linie obočí povytáhne nahoru a obnovuje se požadovaný vzhled horní části obličeje. Operace víček neboli blefaroplastika probíhá zvlášť u horního nebo spodního víčka, případně najednou u obou. Při proceduře jsou odstraňovány nebo přemísťovány tukové útvary a také přebytečná kůže a svalová tkáň, což umožní vrátit vašim očím mladistvý a přitažlivý vzhled.
Vypnutí střední části obličeje je někdy spojeno s vypnutím v oblasti brady. V důsledku této operace je obnoven reliéf obličeje v místě, které může být ohraničeno pomyslnými liniemi od koutků očí po koutky úst. Časem ochablé podkožní tukové polštářky a svaly této oblasti jsou v průběhu procedury přitaženy k tvářím.
Vypnutí kůže na spodní části obličeje se provádí v rámci boje proti hlubokým vráskám, proti povolení měkkých tkání podél kontury spodní čelisti a proti poklesu kůže krku. Tím umožníme obnovení jejich původního vzhledu. Během operace vypnutí spodní části obličeje se provádí repozice podkožních tkání a svalů dané oblasti, odstraňují se tukové polštářky; kůže obličeje je opětovně vyhlazena a dojde k odstranění přebytků.

Vypnutí obličeje lze také provádět liftingovými nitěmi

Za termínem facelifting nitěmi se skrývá poměrně často vyhledávaný miniinvazivní zákrok, jeho výsledkem je vypnutí obličeje, a tedy mladší a svěžejší vzhled. Jinak se však od klasického faceliftingu liší. Jeho podstatou je aplikace speciálních liftingových nití. Od toho se také odvíjí omlazující účinek, u některých je efekt patrný pouhých pár měsíců. Při této proceduře dochází ke stimulování tvorby kolagenu. Efekt je stejný jako u chirurgického zákroku, je okamžitý, ale jinak se vypnutí obličeje nitěmi vyznačuje několika rozdíly. Především se touto metodou minimalizuje bolestivost celého procesu, snižuje se riziko komplikací, nedochází tak často ke krvácení a rovněž se značně zkracuje doba hojení a následné rekonvalescence. I sám zákrok je kratší a jednodušší. Lze jej podstoupit v místním znecitlivění. Obejde se bez jizev, zůstane pouze několik vpichů po velmi tenké jehle. Hodí se pro omlazení celého obličeje, výsledek při použití správných liftingových nití přetrvá až několik let, a to samozřejmě i poté, co se nitě vstřebají. Mohou jej absolvovat všichni, kteří touží po mladším vzhledu. Odložit je ho zapotřebí tehdy, trpíte-li zrovna infekcí nebo zánětem, nevhodný je, pokud máte sklony k tvorbě keloidních jizev.

Vypnutí obličeje – facelifting

  • Face-lift (obličej) - od 45 000 Kč
  • Face-lift (obličej a krk) - od 62 500 Kč
  • Frontální Neck-lift - od 7 500 Kč
  • Neck-lift - od 30 000 Kč
  • Silhouette-lift - od 57 500 Kč
  • Midface-lift - od 30 000 Kč
  • Miniface-lift - od 34 000 Kč
  • Lifting obočí - od 22 500 Kč