KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Korekce mimických vrásek botulotoxinem

OBJEDNAT SE

Objednávkový formulář

Používání přípravků na bázi botulotoxinu je efektivní pouze pro korekci mimických vrásek, jinými slovy vrásek, které se tvoří při napínání určitých svalů.
Jsou to:

  • horizontální vrásky na čele
  • vertikální vrásky u kořene nosu
  • vějířovité vrásky kolem očí
  • vrásky kolem úst

Co jsou vrásky a jaké metody lze použít k jejich vyhlazení?

Vrásky jsou jedním z typických projevů stárnutí, proto je naším cílem jejich vyhlazení, tím navrátíme pokožce svěží a mladistvý vzhled.
Vrásky vznikají tehdy, když dojde ke stárnutí kůže a současně nedostatečné produkci kolagenu a zpomalení buněčné obnovy. Takové nazýváme jinak statické a zpravidla jejich výskyt zaznamenáme okolo čtyřicátého roku věku. Mimické vrásky jsou způsobené kontrakcí mimických svalů. Ty se mohou objevit dokonce ještě dříve. Mnoho lidí je zaznamená už okolo třiceti let. Zpravidla první oblast, kde se objeví, je okolí očí. Kůže kolem očí je velmi tenká, proto k tvorbě vrásek náchylná.
Snažíme se jich proto různými způsoby zbavit. A nemusí se jednat výhradně o chirurgický zákrok. Jaké další postupy vedou k odstranění vrásek?

První metodou je odstranění vrásek laserem

Jde o metodu jednoduchou a bezpečnou. Laser pronikne do spodních vrstev kůže, kde způsobí zpevnění kolagenových vláken. Proto nemůže ublížit svrchní vrstvě, ta se nespálí, ač mírné pálení pociťovat můžete. Je účinným pomocníkem v odstranění i hlubokých vrásek. Druhý typ způsobí narušení svrchní vrstvy, a tím obnovu. To je takzvaný skin resurfacing, který se hodí zejména k vyhlazení jemných vrásek.
Laser lze použít k odstranění vrásek kolem úst, dále si poradí s vráskami kolem očí a hodí se i k ošetření oblasti hřbetu rukou.
I u této metody se jedná o dočasný efekt, účinek ale přetrvává několik let.

Dále se používá korekce vrásek za pomoci botulotoxinu

Botulotoxinu se jinak říká klobásový jed, což ale neznamená, že by jeho použití bylo jakkoli rizikové. Rozhodně je však nutné, aby byl vždy aplikován odborně. K objevení jeho účinků v korektivní dermatologii vedla v podstatě náhoda. Nicméně se stal značně populárním, užívá se k odstranění vrásek na čele (zejména mimických), je také ideálním prostředkem pro odstranění vrásek pod očima. A hledáte-li odpověď na otázku, jak odstranit vrásky kolem úst, botulotoxin má i v tomto případě řešení.
Zpravidla se lékaři shodují na tom, že ač se rizika za pomoci žádných studií neprokázala, tento zákrok by raději neměly podstupovat ženy v období těhotenství a kojení. Na botulotoxin není vhodné vyrazit ani tehdy, pokud se v místě ošetření objevil zánět, problém představují i poruchy srážlivosti krve a alergie na některou složku. Drobnou komplikací, která se objevit může, je vznik modřin a otoku těsně po zákroku.
Je také potřeba dodržet doporučený interval aplikace. Jinak existuje riziko ztenčení svalu, měli byste mu tudíž dopřát prostor pro to, aby se stačil zregenerovat.
Pozvolný nástup účinku zároveň zajistí, že se nemusíte obávat nepřirozeného vzhledu.

Jak vybrat ten nejvhodnější způsob

Nabízíme řadu možností, které vedou k odstranění vrásek, a tím omlazení vašeho vzhledu, stačí se na naší klinice v Praze zastavit na konzultaci, která může proběhnout i zcela nezávazně. Bude se vám věnovat náš lékař, seznámí vás se všemi přednostmi i nevýhodami jednotlivých postupů a samozřejmě vám otevřeně řekne, zdali jste vhodným kandidátem.

Odstranění mimických vrásek (botulotoxin)

  • 1 oblast (čelo, kolem očí, periorální vrásky, rty, brada) - od 3 200 Kč
Výsledná cena dle typu, rozsahu a použitého množství.