KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Léčení celulitidy pomocí přístroje TriActive+

OBJEDNAT SE

Objednávkový formulář

Celulitida je zřejmě nejčastější naléhavý problém, s nímž se setkává téměř každá žena v naší době. Začíná poškozenými kapilárami a zhoršením lymfatické drenáže. Může způsobovat otoky a shromažďování produktů metabolismu v tkáních, což vede k dystrofním poruchám.

Kdy je procedura vhodná?

  • lokální tukové zásoby
  • celulitida
  • poruchy lymfatického oběhu

Co je to celulitida a jak vzniká?

Celulitida se projevuje především na stehnech a hýždích. Ale některé ženy mohou celulitidu zpozorovat dokonce i na břiše. Pro charakteristický vzhled s hrbolky způsobenými zvětšením objemu tukových buněk se jí někdy také přezdívá pomerančová kůže. Rozeznáváme několik stádií. V postižených partiích dochází k omezení průtoku krve a lymfy. Může způsobovat otoky a shromažďování produktů metabolismu v tkáních, což vede k dystrofním poruchám. Vyplatí se zpozornět nejen již při prvních příznacích. I zde platí, že má smysl prevence. Neléčená celulitida může v posledním stádiu, které je navíc bolestivé, zavdat dokonce příčinu k rozvoji mnoha dalších onemocnění.
I v prvotních fázích se však jedná se o záležitost velmi neestetickou, která mnoho žen trápí a je příčinou jejich sníženého sebevědomí. Uvádí se, že jí trpí dokonce až 90 % ženské populace, zhoršit se může v období klimakteria, puberty, ale i v těhotenství. A zdaleka vás nemusí postihnout jen tehdy, pokud trpíte nadváhou. Tímto neduhem bývají zasaženy rovněž ženy štíhlé.

Jaká léčba je nejúčinnější, pokud se chci zbavit celulitidy?

Léčby celulitidy lze částečně docílit správnou životosprávou, která obnáší pohyb, dostatečný pitný režim, omezit byste každopádně měla alkohol a vynechat kouření. Ač na vzhledu vaší pokožky se podepíše rozhodně pozitivně redukce váhy do optimálních hodnot, nejde o univerzální řešení a drastických diet byste se měla v rámci boje za ideální postavu vyvarovat zcela. Nezdravý životní styl způsobuje také to, že problém se projevuje u žen ve stále nižším věku. Zároveň je vhodné se celulitidou netrápit příliš, jelikož ke zhoršení napomáhá i stres.
Za jejím vznikem však stojí mnoho dalších faktorů, včetně vlivu hormonů nebo genetických predispozic. Hormony jsou ostatně také příčinou toho, že ženy jsou popsaným problémem postiženy daleko častěji než muži. Současně se jejich kůže vyznačuje jiným uspořádáním podkožního vaziva, které vede souběžně a kolmo k jejímu povrchu.

Existují nějaké konkrétní prostředky, které s odstraněním celulitidy pomohou?

Na trhu je k dispozici celá řada kosmetických přípravků, které odstranění celulitidy slibují, nicméně odborníci z řad dermatologů i dietologů se shodují, že míra jejich účinnosti je značně individuální. Krémy se sice mohou stát jistým podpůrným prostředkem, ale požadovaný efekt je nejistý. Sliby o stoprocentním odstranění celulitidy za pomoci těchto produktů jsou tak spíše lákavě působícím marketingem. Oblíbené jsou i zábaly, zejména skořicový. Význam však mají spíše coby prevence. Pomocí při korekci celulitidy se mohou stát také masáže, ty samozřejmě vyzkoušejte i sami doma, ale výsledky mají především odborné lymfatické masáže. Ty, jsou-li prováděny správně, vedou k rozbití podkožního tuku. Což vede i ke zmírnění nežádoucích projevů na vaší kůži. V případě, že hledáte spolehlivou metodu léčby celulitidy, existuje řešení v podobě ošetření laserem.

Jak na korekci celulitidy pomocí přístroje TriActive+

V naší klinice v Praze proto k léčbě celulitidy používáme ty nejmodernější přístroje, konkrétně laser TriActive+ od společnosti DEKA, která je především lídrem ve vývoji tzv. termodynamické metody. Ta spočívá v kombinaci laseru a lymfodrenáže a zároveň zařízení kůži ochlazuje, což napomáhá k její regeneraci a současně ke komfortnějšímu pocitu pacienta. Ošetření nebolí a je dokonce charakterizováno jako příjemné. Vzhledem k tomu, že se nejedná o invazivní zákrok, nevyřadí vás z běžného života a není nutná rekonvalescence.

Kdy je procedura vhodná?

  • lokální tukové zásoby
  • celulitida
  • poruchy lymfatického oběhu

Co vás čeká v průběhu vlastního ošetření

Standardní léčební kúra je rozdělena do dvou fází. První fáze je ultrazvuková liposukce, jejímž cílem je zbavit se nežádoucího podkožního tuku. Druhá etapa spočívá v provedení radiofrekvenčního liftingu, který vypíná a vyhlazuje pokožku. Pozitivní účinky radiofrekvence byly rovněž potvrzeny klinickými studiemi.
V průměru je zapotřebí šest až osm sezení (tři až čtyři procedury ultrazvukové liposukce a tři až čtyři radiofrekvenčního liftingu), které se ordinují v intervalech jedenkrát týdně.

Radiofrekvence TriActive+

  • ošetření těla/tváře (45 minut) - 1 990 Kč
  • balíček 6 + 2 zdarma - 11 940 Kč