KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Léčení celulitidy pomocí přístroje TriActive+

OBJEDNAT SE

Objednávkový formulář

Celulitida je zřejmě nejčastější naléhavý problém, s nímž se dnes setkává téměř každá žena. Začíná poškozenými kapilárami a zhoršením lymfatické drenáže. Může způsobovat otoky a shromažďování produktů metabolismu v tkáních, což vede k dystrofním poruchám.

Kdy je procedura vhodná?

 • lokální tukové zásoby
 • celulitida
 • poruchy lymfatického oběhu
 • Léčení celulitidy TriActive
 • Léčení celulitidy TriActive
 • Léčení celulitidy TriActive
 • Léčení celulitidy TriActive

Co je to celulitida a jak vzniká?

Celulitida se projevuje především na stehnech a hýždích, ale dokonce i na břiše. Pro charakteristický vzhled s hrbolky způsobenými zvětšením objemu tukových buněk se jí někdy také přezdívá pomerančová kůže. Rozeznáváme několik stádií. V postižených partiích dochází k omezení průtoku krve a lymfy, mohou se tvořit otoky, až dystrofní poruchy. Vyplatí se zpozornět nejen již při prvních příznacích. I zde platí, že má smysl prevence. Neléčená celulitida může v posledním stádiu, které je navíc bolestivé, zavdat dokonce příčinu k rozvoji mnoha dalších onemocnění.
I v prvotních fázích se však jedná o záležitost velmi neestetickou, která mnoho žen trápí a je příčinou jejich sníženého sebevědomí. Uvádí se, že jí trpí dokonce až 90 % ženské populace, zhoršit se může v období klimakteria, puberty, ale i v těhotenství. A zdaleka vás nemusí postihnout jen tehdy, pokud trpíte nadváhou. Tímto neduhem bývají zasaženy rovněž ženy štíhlé.

Jaká léčba je nejúčinnější?

Léčby celulitidy lze částečně docílit správnou životosprávou, která obnáší pohyb, dostatečný pitný režim, omezit byste každopádně měla alkohol a vynechat kouření. Ač se na vzhledu vaší pokožky podepíše pozitivně redukce váhy do optimálních hodnot, nejde o univerzální řešení a drastických diet byste se měla v rámci boje za ideální postavu vyvarovat zcela. Nezdravý životní styl či stres způsobuje problém u žen ve stále nižším věku.
Za vznikem celulitidy však stojí mnoho dalších faktorů, včetně vlivu hormonů nebo genetických predispozic. Hormony jsou ostatně také příčinou toho, že ženy jsou popsaným problémem postiženy daleko častěji než muži. Současně se jejich kůže vyznačuje jiným uspořádáním podkožního vaziva, které vede souběžně a kolmo k jejímu povrchu.

Pomohou s odstraněním celulitidy konkrétní kosmetické prostředky?

Na trhu je k dispozici celá řada kosmetických přípravků, které odstranění celulitidy slibují, nicméně odborníci z řad dermatologů i dietologů se shodují, že míra jejich účinnosti je značně individuální. Krémy se sice mohou stát jistým podpůrným prostředkem, ale požadovaný efekt je nejistý. Sliby o stoprocentním odstranění celulitidy za pomoci těchto produktů jsou tak spíše lákavě působícím marketingem. Oblíbené, s významem spíše coby prevence, jsou i zábaly, zejména skořicový, nebo také masáže, především odborné lymfatické masáže. Ty, jsou-li prováděny správně, vedou k rozbití podkožního tuku.

Jak na korekci celulitidy pomocí přístroje TriActive+

V naší klinice v Praze k léčbě celulitidy používáme ty nejmodernější přístroje, konkrétně laser TriActive+ od společnosti DEKA, která je především lídrem ve vývoji tzv. termodynamické metody. Ta spočívá v kombinaci laseru a lymfodrenáže a zároveň zařízení kůži ochlazuje, což napomáhá k její regeneraci a současně ke komfortnějšímu pocitu pacienta. Ošetření je bezbolestné, bez omezení a nutnosti rekonvalescence.

Co vás čeká v průběhu vlastního ošetření

Standardní léčebná kúra je rozdělena do kombinování ultrazvuku, laseru a radiofrekvence. Teplem dochází k novotvorbě kolagenu a elastinu v hlubokých vrstvách kůže v ošetřované lokalitě. V provedení radiofrekvenčního liftingu, který vypíná a vyhlazuje pokožku a jeho pozitivní účinky byly rovněž potvrzeny klinickými studiemi, dochází také k radikální redukci celulitidy a zpevnění pokožky
V průměru je zapotřebí šest až osm sezení, které se ordinují v intervalech jedenkrát týdně.

Také by vás mohlo zajímat:
Zlepšení kontur obličeje a těla
InBody analýza těla
Zpevnění a vypnutí přístrojem TriActive
Microneedling

Radiofrekvence TriActive

 • ošetření těla/tváře (45 minut) - 2 350 Kč
 • balíček 3 ošetření - 5 900 Kč
 • balíček 6 ošetření - 11 600 Kč
 • pouze RF nástavec 1 oblast - 1 500 Kč