KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Abdominoplastika – plastická operace břicha

OBJEDNAT SE

Objednávkový formulář

Co je abdominoplastika a k čemu slouží?

Abdominoplastika dopomůže k vysněné postavě tam, kde jiné metody nestačí, ovšem rozhodně neřeší problém obezity a nenahrazuje ani liposukci. Vzhled vašeho břicha ovlivní mnoho faktorů, mezi nimi těhotenství, dědičná predispozice nebo náhlé změny hmotnosti. Všechno to může přispět k poklesu kůže, vzniku strií nebo hromadění přebytečných tukových polštářků v této oblasti.
Mnohdy ani správné stravování a cvičení nemusejí stačit a i přes veškeré úsilí může břicho vypadat nesouměrně vůči ostatním částem těla. A tehdy je abdominoplastika vhodná.

Před zákrokem

Důležitá je vždy konzultace. V případě, že ji budete chtít podstoupit, operující lékař určí přesný postup na základě stavu vaší břišní stěny a s veškerými podrobnostmi vás seznámí, názorně vám také průběh abdominoplastiky ukáže na videu. Je zcela nezbytné, abyste se seznámili s podrobnostmi zákroku i s jeho riziky.

Jak plastická operace břicha probíhá?

Abdominoplastika je chirurgický postup, který zahrnuje odstranění přebytečného tuku a ochablé kůže na břiše a také utažení břišních svalů. Operace částečná čili miniabdominoplastika předpokládá odstranění povolené kůže a přebytečné tukové tkáně pouze v podbřišku, pod pupkem.
Plastika břicha může být prováděna samostatně, ale častěji je prováděna ve spojení s liposukcí boků (boční část břicha nebo zad), což nám umožní další korekci tvarů těla. Pacienti, kteří se rozhodli pro abdominoplastiku, musejí být zdraví, nesmějí mít žádné kontraindikace pro tuto proceduru a ženy nesmějí v nejbližší době plánovat těhotenství, v tomto období se totiž značně mění svalový tonus.
Operace plastiky břicha se provádí v celkové anestezii. Její délka závisí na objemu tkání, které vyžadují odstranění. Obvykle celý zákrok trvá v rozmezí čtyřiceti minut až dvou hodin.
Chirurg provede řez těsně nad stydkou oblastí, v místě, kde zůstává jizva a které je obvykle skryto spodním prádlem. Druhý řez je veden přímo kolem pupku, to proto, aby byl uvolněn od okolních tkání. Kůže a tuková vrstva se odloupnou od břišní stěny a nadzvednou se, čímž získá chirurg přístup ke svalové tkáni. Svaly jsou utaženy k sobě a fixovány v bližší poloze, která bude sloužit jako základ pro výsledek operace, jímž je ploché břicho a štíhlý pás.
Jakmile jsou svaly utaženy, cíp kůže je uložen na místo a přebytek měkkých tkání chirurg odstraní. Současně lékař připravuje nové místo pro pupek. Pod řez jsou do břišní dutiny zavedeny drenážní trubičky, kam odtékají shromažďující se tekutiny. Jsou obvykle odstraněny po několika dnech.

Po zákroku

V době rehabilitace vám lékař doporučí speciální kompresivní oděv, který zajistí pohodlí, sníží otok a nepříjemné pocity, a také podepře břišní svaly po operaci.
Stehy a drenážní trubičky se standardně odstraňují asi po uplynutí jednoho až dvou týdnů. Přibližně na 2–4 týdny je nutná pracovní neschopnost. K plné fyzické zátěži se budete moci vrátit asi za dva měsíce.
Stejně jako po jakékoli jiné operaci mohou nastat v pooperačním období bolesti, vzniknout otoky a modřiny, které samy odezní po několika dnech. Vzniklá jizva časem vybledne a je prakticky neviditelná. Její vzhled lze zlepšit masáží a také využitím laseru.

Abdominoplastika

 • Abdominoplastika (malý rozsah) - od 45 000 Kč
 • Abdominoplastika (střední rozsah) - od 60 000 Kč
 • Abdominoplastika (velký rozsah) - od 75 000 Kč
 • Abdominoplastika s liposukcí břicha (malý rozsah) - od 70 000 Kč
 • Abdominoplastika s liposukcí břicha (střední rozsah) - od 75 000 Kč
 • Abdominoplastika s liposukcí břicha (velký rozsah) - od 80 000 Kč
 • Abdominoplastika s liposukcí břicha a boků (malý rozsah) - od 76 000 Kč
 • Abdominoplastika s liposukcí břicha a boků (střední rozsah) - od 82 000 Kč
 • Abdominoplastika s liposukcí břicha a boků (velký rozsah) - od 88 000 Kč
 • Miniabdominoplastika - od 35 000 Kč
 • Miniabdominoplastika s liposukcí - od 49 750 Kč