KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Zvětšení prsou

OBJEDNAT SE

Objednávkový formulář

Stručně k anatomii ženského prsu

Ztráta původního tvaru prsu může být způsobena mnoha faktory – změnami souvisejícími s věkem, prudkými výkyvy hmotnosti a také těhotenstvím a kojením. Pod vlivem všech těchto faktorů ztrácejí kůže a tkáně ženského prsu svoji elasticitu a původní tvar. Kromě toho také slábnou prsní svaly. Rychle obnovit pružnost mléčných žláz, elasticitu prsních tkání a také dodat prsu opravdu krásný tvar může operace mastopexe neboli tvarování prsů.
Ženský prs se skládá z různých druhů tkání nacházejících se na prsním svalu podél přední stěny hrudního koše. Glandulární tkáň se skládá z laloků mléčné žlázy a mléčných kanálků. Během kojení zajišťuje tento druh tkáně produkování a dodávání mléka do bradavky. Mléčné žlázy jsou také obklopeny vrstvou tukové tkáně, která zajišťuje jejich pružnost a měkkost. Vazy podepírající mléčnou žlázu se skládají z pojivové tkáně a jsou umístěny mezi prsními žlázami a mléčnými kanálky. Díky těmto vazům je mléčná žláza připevněna ke stěně hrudního koše, jinými slovy jsou odpovědné za vysokou nebo nízkou polohu prsu a také za jeho pružnost.

Proč se provádí zároveň zvětšení prsou a modelace?

Jedním z hlavních důvodů obliby operace spojující v sobě modelaci prsou a zákroku na zvětšení zavedením implantátu je, že pouhé zvětšení prsou díky implantátům nemůže zaručit dobrý výsledek korekce tvaru při prověšení mléčných žláz. Prosté zvětšení objemu nebo velikost prsu při poklesu povede k tomu, že prs časem poklesne ještě více. Naproti tomu se při operaci během modelace přebytečná kůže odstraňuje a ta zbývající je přitažena. V důsledku toho se zlepšuje tvar prsu, prs zaujímá vertikální polohu a stává se vypnutým a pružným. Modelace prsou při jejich současném zvětšení umožňuje nejen modelovat ztracený tvar mléčné žlázy, ale také zvětšit celkový objem prsu a tvar učinit atraktivnějším.

Druhy operace prsou

Existuje několik odlišných technik při operaci prsou v rámci jejich zvětšování v závislosti na tom, kde se pak bude nacházet jizva – od řezu na dvorci (periareolární přístup), přes řez pod prsy (submammární přístup) k řezu v podpažní jamce (axilární přístup).
Kromě toho existují čtyři základní metody modelace prsou, které jsou použity v závislosti na stupni ptózy diagnostikované chirurgem: mastopexe nad areolou (prsním dvorcem), periareolární mastopexe, vertikální mastopexe a kotevní technika, která se používá při modelaci prsu s těžkou ptózou.
Tento druh operace, tzn. modelace se současným zavedením prsního implantátu, trvá na naší klinice asi hodinu a půl až tři v závislosti na stupni ptózy prsu a zvolené metodě.

Jak operace prsou probíhá?

Zvětšení prsou probíhá v celkové anestezii. Chirurg před operací označuje linie budoucích řezů. Zpočátku lékař provede řez podél vyznačené linie. Tato animace ukazuje inframammární techniku, kdy se pod každou mléčnou žlázou provede malý řez. Speciálním nástrojem – koagulátorem – rozevře lékař každý řez a získá přístup k tkáním prsní žlázy. Délka a tvar řezu závisí na typu a velikosti implantátu a také na anatomických zvláštnostech a stupni ptózy prsu, ale v každém případě bude co nejmenší.
Poté lékař speciálními chirurgickými nástroji pečlivě odlupuje prsní tkáně mléčné žlázy a vytváří přístup k prsnímu svalu. Ručně a s pomocí disektoru prsu tvaruje chirurg kapsu pro umístění implantátu.
Prsní implantáty mohou být umístěny pod prsním svalem nebo nad ním. Tato animace znázorňuje subglandulární umístění, při němž je implantát umístěn v kapse pod tkáněmi mléčné žlázy, ale nad prsním svalem. Existuje však také způsob umístění implantátu v kapse mezi prsním svalem a přední stěnou hrudního koše.
Chirurg přesně vloží implantát do předem připravené kapsy a pečlivě kontroluje symetrii prsu. Pro dosažení těch nejlepších výsledků může být kapsa pro implantát v této fázi ještě mírně upravena.
Nadbytek kůže kolem dvorce a bradavky je pečlivě odstraněn, bradavka a prsní dvorec nejsou zasaženy.
Jakmile je přebytek kůže odstraněn, lékař jemně přitáhne dvorec k okraji horního řezu. Při tomto zaujmou dvorec a prsní tkáň novou polohu a prs se nadzvedne.
Chirurg uzavře řezy pečlivými stehy podél vertikální linie řezu a také po obvodu dvorce. Na konci operace může operatér umístit uvnitř každého prsu chirurgickou drenáž, ale často to není nutné. Nakonec se na stehy přiloží sterilní gázové obvazy a ochranné náplasti.

Jak to probíhá těsně po zvětšení a modelaci prsou?

Zvětšování i modelace prsou se obvykle obejdou bez závažnějších komplikací. Stehy, obvazy, náplasti a chirurgické drenáže (pokud jsou zavedeny) lze odstranit již několik dní po operaci. Pacientka může pociťovat mírné bolesti, což je normální stav, jímž se není třeba zneklidňovat. Otoky, modřiny a snížená citlivost dvorce obvykle samy zcela odeznívají během dvou až tří týdnů po zákroku. V průběhu rekonvalescence je vhodné upustit od fyzické zátěže, návštěvy lázní nebo sauny a jiných fyzických aktivit, a to po dobu několika týdnů. Žádoucí je i nošení speciální podprsenky a není vhodné během této spaní na břiše. Jakmile se vše zahojí, nic nebrání v návratu do běžného denního režimu. Jizva zůstane prakticky neznatelná, ač i v tomto případě je hojení individuální. V případě, že by došlo k jejímu zbytnění, jde opět o stav, který se upraví v průběhu několika následujících měsíců.

Zvětšení prsou

 • Augmentace s kulatými implantáty - od 35 000 Kč
 • Augmentace s anatomickými implantáty - od 40 000 Kč
 • Augmentace s modelací s kulatými implantáty - od 59 000 Kč
 • Augmentace s modelací s anatomickými implantáty - od 62 000 Kč
 • Autoaugmentacevlastním tukem vč. liposukce - od 110 000 Kč

Implantáty

 • Kulatý MOTIVA - 8 750 Kč/ks
 • Kulatý MENTOR - 12 500 Kč/ks
 • Kulatý EUROSILICONE - 10 000 Kč/ks
 • Kulatý POLYTECH - 12 500 Kč/ks
 • Kulatý B-LITE - 25 000 Kč/ks
 • Anatomický MENTOR - 17 000 Kč/ks
 • Anatomický EUROSILICONE - 12 500 Kč/ks
 • Anatomický POLYTECH - 15 000 Kč/ks
 • Anatomický B-LITE - 30 000 Kč/ks
 • Ergonomický s čipem - 16 250 Kč/ks