KONTAKTUJTE MĚZAVŘIT

Ultrazvuková liposukce pomocí přístroje TriActive+

OBJEDNAT SE

Objednávkový formulář

Ultrazvuková liposukce pomocí přístroje TriActive+ je jedna z nejúčinnějších procedur pro rychlou korekci postavy a redukci přebytečných tuků.

Kdy je vhodná?

  • lokální ukládání tuku v oblastech, jako jsou břicho, boční strany stehen, hýždě, záda, ruce, holeně
  • léčba celulitidy
  • ošetření povislé kůže
  • korekce vad po chirurgické liposukci

Co je liposukce?

Metoda klasické liposukce, to znamená chirurgického zákroku, je založena na odstranění nadbytečné tukové tkáně z podkoží. Existuje několik způsobů, pomocí nichž dojde k jejímu narušení, což chirurgovi následně umožní tuk odsát. Rozeznáváme dva druhy liposukce podle toho, zda se k ošetření tkáně použije roztok. V případě, že ano, jde o metodu, která je k podkožní tkáni mnohem šetrnější.
Jedná se o proceduru invazivní, provádí se podle doporučení lékaře buď v celkové anestezii, nebo stačí v místním znecitlivění, což je zpravidla tehdy, pokud potřebujeme tuk odstranit pouze z jedné oblasti.
Neslouží však ke zhubnutí, jak se traduje. Liposukce pomůže pouze tam, kde již úprava životosprávy a dostatečná fyzická aktivita nestačí, umožní postavu pouze vytvarovat. K tomu si také domů po zákroku odnesete speciální prádlo, které se bude následně podílet na tom, abyste docílili vysněných křivek. Do domácího ošetřování budete propuštěni ihned, nicméně vás po dobu cca dvou týdnů čeká omezení pohybových aktivit. Posun v medicíně zapříčinil, že se objevily také zákroky neinvazivní, které jsou k organismu šetrnější. K nim patří i ultrazvuková liposukce, kterou v našem centru v Praze rovněž provádíme.

Co je ultrazvuková liposukce?

Na úvod je potřeba si upřesnit, co se vlastně rozumí pod pojmem ultrazvuková liposukce. V původním slova smyslu se jedná o chirurgický zákrok. Při něm se ale k odsátí tuku užívá kanyla, která díky ultrazvukovým vlnám přebytečnou tukovou tkáň odstraní snáze. Stále častěji se ale termín používá nesprávně, neboť principem liposukce je právě odsátí tuku, užívá se jako synonymum pro tzv. bezbolestnou liposukci. Jiným slovem se označuje též jako lipolýza.
Zde v podstatě dojde k tomu, že tukové buňky jsou zahřáty a tuk se skrze jejich membránu odplaví, aby mohlo dojít k následnému odbourání metabolismem. Efekt se neprojeví hned na úbytku kilogramů, ale k odbourání tuku lymfatickým systémem bude docházet postupně v průběhu několika následujících dní. Je vhodné celý postup proto spojit i s lymfodrenáží.
Ani ultrazvuková liposukce se však nehodí k řešení výrazných problémů s obezitou. Na váze zpravidla výsledky sice ihned nepoznáte, na svém těle si ale všimnete, již bezprostředně po ošetření, změn v podobě zpevněné kůže. A to už po prvním sezení. Po absolvování všech procedur zaznamenáte rozdíl několika centimetrů (uvádí se až čtrnáct, ale výsledky jsou vždy individuální) v úbytku objemu v problematických partiích. A které to nejčastěji jsou? Mezi oblíbené zákroky patří:

Liposukce boků

Právě do boků, stehen a hýždí se ženám tuk ukládá vůbec nejčastěji a je na místě řešit tuto situaci za pomoci liposukce. Cvičení nemusí pro jejich zformování být dostatečné. Tento proces je podmíněn biologicky – tuk slouží coby rezerva energie v případě těhotenství a kojení. Oproti tomu muži častěji trpí především na nadbytečný tuk (říká se mu také nitrobřišní) v oblasti hrudi a pasu. Ten je i nebezpečnější, jelikož proniká do vnitřních orgánů.

Liposukce břicha

Liposukce břicha řeší jednu z nejproblematičtějších partií nejen mužského těla. Ženám se sem tuk také ukládá velmi snadno a je obtížné jej odstranit. Kromě životosprávy za to může stres a rozložení tuku se mění i s věkem, kdy po menopauze nastává úbytek produkce estrogenů.

Gynekomastie

Je zákrok, který využívá liposukci v případě, že stačí odsát z prsou tuk. V případě výrazného zvětšení se odebírá také prsní žláza a spolu s ní i část kůže. Operace se provádí u mužů.

Liposukce paží

Povolené paže trápí zejména mnoho žen, pamatujte však na to, že liposukce opět řeší pouze tukovou tkáň, nikoli povislou kůži.

Radiofrekvence TriActive+ (ultrazvuková liposukce)

  • ošetření těla/tváře (45 minut) - 1 990 Kč
  • balíček 6 ošetření (5 + 1 zdarma) - obličej - 9 950 Kč
  • balíček 8 ošetření (6 + 2 zdarma) - tělo - 11 940 Kč